رشته جدید پریز برق روکار در دانشگاه های شمال

از پیشرفت های ایمنی در پریزهای برق  و علل خصوص پریز برق روکار ، قطع کننده مدار خطای زمین است. اینها پریزهاییدر حمام شما هستند که دارای دو دکمه برای “تنظیم مجدد” و “تست” هستند.

به طور معمول، قطع کننده مدار با جریان حدود 20 آمپر می چرخد ​​و جریان آن را متوقف می کند. GFCI جریان عبوری از مدار را تشخیص می‌دهد، و اگر بازگشت کمی کمتر از خروجی باشد (در مقیاس میلی‌آمپر)، برق آن مدار را قطع می‌کند.

این نوع پریز می‌تواند از حوادثی مانند ضربه‌های مرگبار ناشی از افتادن سشوار در وان تا ضربه‌های کوچکتر ناشی از تماس با بدنه دستگاه برقی معیوب جلوگیری کند. برخی از لوازم خانگی اکنون با دوشاخه های GFCI خود عرضه می شوند.

جدا از این نوآوری های ایمنی ضروری، تعدادی از نوآوری های دیگر از پریز برق ساده حاصل شده است.

کیم جرارد ایده یک پریز چرخان را برای اطمینان از اینکه دوشاخه های حجیم می توانند در کنار هم قرار گیرند، مطرح کرد.

پریز مانند یک پریز برق معمولی به نظر می رسد با این تفاوت که در داخل، پریز به یک حلقه مسی متصل است که با یک حلقه مسی خارجی متصل به محفظه پریز تماس های الکتریکی برقرار می کند تا اطمینان حاصل شود که برق حتی در حین چرخش به دستگاه تامین می شود

یکی دیگر از اختراعات بسیار راحت، آداپتور الکتریکی برای استفاده در خارج از کشور بود .

پس از مشاهده، واضح است که آداپتور کاری جز ارائه فیش شکل صحیح برای سوکت انجام نمی دهد. یک پوشش پلاستیکی وجود دارد که دو کنتاکت فلزی را احاطه کرده است.

دوشاخه اصلی که به این کنتاکت ها متصل می شود مستقیماً به شاخک های بیرون زده آداپتور متصل می شود.

متأسفانه، هیچ استاندارد بین المللی توافق شده ای برای شکل پریز برق یا ولتاژ و فرکانس کاری آن وجود ندارد، بنابراین، هنگام سفر به خارج از کشور، باید از ترانسفورماتور و/یا مبدل ولتاژ استفاده کنید.

این دستگاه ها از یک مدار و معمولاً یک سیم پیچ برای افزایش یا کاهش ولتاژ خروجی پریز برقی که استفاده می کنید بر اساس آنچه شما نیاز دارید استفاده می کنند. لوازم خانگی آمریکایی معمولاً به ولتاژ کمتری نسبت به لوازم خانگی اروپایی نیاز دارند.